Functions buttons and switches

Zwiększ wygodę obsługi metromierza

Przełączniki funkcyjne to przełączniki które zwiększają wygodę obsługi metromierza i czujników. Pozwalają one zdobywać bezcenne sekundy podczas jazdy, oszczędzając czas i minimalizując możliwość popełnienia błędów.

Pozwalają przyśpieszyć obsługę metromierza lub zwiększyć możlwiości pomiarowe na styku metromierz <> czujniki prędkości.

Przełącznik wyboru czujników

Przełącznik wyboru czujników umożliwia podłączenie do niego dwóch czujników ( podstawowego i zapasowego ) a następnie podłączenie do jednego wejścia metromierza. Dzięki temu w przypadku awarii czujnika wystarczy przełączyć przełącznik w przeciwną pozycję i dalej kontynuować pomiary.

W zawansowanych instalacjach, tam gdzie czujniki podstawowe i zapasowe zamontowane są na lewym i prawym kole a metromierz korzysta z obydwu naraz, również móżna wykorzystać przełącznik wyboru.

Niezbędne jest wtedy zamontowanie dwóch czujników wyboru.

Kup przełącznik w sklepie fabrycznym

Przełącznik odliczania

Przycisk odliczania służy do przełączenia metromierza w stan odliczania drogi, np. w sytuacji pobłądzenia.

Podłącza się go do przewodu metromierza oznaczonego jazda do tyłu. Przełącznik pozwala na bardziej elastyczne użycie funkcji odliczania i znakomicie przyśpiesza obsługę.
Wystarczy w sytuacji pobłądzenia, podczas zawracania ( lub decyzji o powrocie na biegu wstecznym ) przełączyć go w pozycję Reverse aby metromierz odliczał błędnie przejechaną drogę. Po powrocie na prawidłową trasę ustawiamy przełączniki w pozycji Normal co powoduje wyłączeni odliczania.

Przycisk odliczania - symulacja biegu wstecznego
Kup przełącznik w sklepie fabrycznym

bbb