Czujniki prędkości

Czujnik prędkości to urządzenie, które konwertuje ruch pojazdu na impulsy elektryczne, które następnie dostarczane są do metromierza. Metromierz na podstawie dostarczonych impulsów i kalibracji wylicza drogę i prędkość.

Czujniki montowane są na ruchomych elementach pojazdów, które poruszają się zgodnie z prędkością jadącego pojazdu. Zazwyczaj jest to koło, bądź wał napędowy.

Pomiar odległości z czujników najlepiej sprawdza się w rajdach na regularność, pomiarach drogowych.

Praca czujnika i metromierza iTrip, zapewni Ci stabilne pomiary długości drogi, prędkości auta czy innych istotnych parametrów przebytej  drogi. Czujniki iTrip dostosowane są idealnie do metromierzy iTrip, ale modele innych marek również będą poprawnie pracowały współpracując z Naszymi czujnikami. Należy przed montażem dokładnie wybrać model czujnika o właściwych parametrach.

Martwisz się, że montaż, obsługa i eksploatacja będzie trudna?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a pomożemy wybrać odpowiedni do Twojego pojazdu czujnik.

Czujnik prędkości do metromierza – rodzaje

Magnetyczne czujniki prędkości

Idealne do wszystkich pojazdów, które nie posiadają sygnału prędkości do metromierza. Wykrywają elementy magnetyczne zamocowane na obracającym się elemencie. Mogą pracować z dużą liczbą impulsow na 1 obrót koła.

Indukcyjne czujniki prędkości

Idealne do wszystkich pojazdów, które nie posiadają sygnału prędkości do metromierza. Wykrywają obracjące się elementy stalowe. Są łatwe w montażu.

Czujniki prędkości wykorzystujące GPS

Pozwalają uzyskać sygnał prędkości wyłącznie na podstawie systemu GPS. Nie wymaga montażu żadnych elementów przy kole ani wale napędowym. Taki czujnik eliminuje błędy wywołane uślizgami kół lub zmianami rozmiaru opon.

Moduł wzmacniający i dzielący sygnał prędkości

Stworzony dla pojazdów z elektronicznym sygnałem prędkości lub do dopasowania sygnałów z czujnika do wymagań metromierza. Moduł potrafi wzmacniać sygnał, dzielić liczbę impulsów, dopasować sygnał do potrzeb każdego metromierza.

Moduł filtracji zasilania i formowania impulsów

Moduł filtracji zasilania oraz formowania impulsów. Poprawia jakość napięcia zasilającego oraz jakość sygnału prędkości. Dla zaawansowanych instalacji z wieloma czujnikami , dla zaawansowanych amatorów i profesjonalistów.

Czujniki prędkości wykorzystujące magistralę CAN

Do pojazdów z cyfrową magistralą danych CAN: czujnik pobiera z niej informacje o prędkości i przetwarza na sygnał czytelny dla metromierza. Idealne rozwiązanie do nowoczesnych samochodów lub samochodów wykorzystywanych do zapoznania z trasą.

Shopping Cart
Scroll to Top